Szlakiem czerwonym na Śnieżkę - Atrakcje Karpacza

Mraaauuuł ;) null a witam ... witam ...

Jeśli mielibyście ochotę na nieco dłuższą wycieczkę to podpowiem, że najlepiej powędrować czerwonym szlakiem na Śnieżkę. Tak, właśnie tak myślę, że najlepiej przez Kocioł Łomniczki. Po drodze w schronisku Nad Łomniczką spotkacie moich kocich przyjaciół - wystarczy zawołać kici kici i proszę pozdrowić ich ode mnie mrrraaauuuł ;) dziękuję ...

Droga szlakiem czerwonym poczynając od parkingu z ul. Olimpijskiej w Karpaczu prowadzi przez las. Ach ...  zwłaszcza rano jest tam pięknie. Ptaki śpiewają a słonko pomiędzy smukłymi pniami świerków pobłyskuje od czasu do czasu i ściele delikatne smugi światła na leśne poszycie. Pamiętajcie żeby nie zbaczać ze szlaku i nie wchodzić wgłąb do lasu. Oj, oj ...  tylko popatrzeć można i podziwiać. Po 40 minutach dotrzecie z pewnością do wspomnianego już wcześniej schroniska Nad Łomniczką. Chwila odpoczynku, dobra kawa, herbatka, ciasteczko a może żurek ? ... mmmmm pycha ... i dalej w drogę. Droga jest bardzo dobra - wybrukowana kamieniami tzw. "kocimi łbami"  -  phiiiii  ale ktoś wymyślił nazwę, ale pomijając to jest OK .

null

Przy wodospadach Łomniczki można chwilę odpocząć bo potem szlak robi się bardziej stromy.

null

Możecie się troszkę zmęczyć ale, aleee ... WIDOKI jakie zobaczycie na pewno wynagrodzą trud.

null

Kolejny odpoczynek proponuję zrobić w schronisku pod Śnieżką czyli w Śląskim Domu. A tu Królewnę Śnieżkę widać jak na własnej dłoni ... jawi się Ona w całej swej okazałości. Teraz tylko spokojniutko pod górkę na sam szczyt.

null

Byłem i wiem co mówię ... ups raczej co mruczę mrrrraaauuuł ... Pozdrawiam i życzę wspaniałej wycieczki... do usłyszenia ;)